Po nástreku sama a dokonalo vyplní všetky medzery, komplikované detaily a ťažko prístupné miesta, ktoré nie je možné pri použití iných izolačných materiálov kvalitne izolovať, a tým zabraňuje tepelným stratám.
Súčiniteľ tepelného odporu predstavuje jednoznačné meradlo pre porovnávanie izolácií v oblasti energetickej účinnosti. Súčiniteľ tepelného odporu nám pomáha "s porovnávaním podľa čísel" v tom zmysle, že čím vyššie číslo, tým lepšia je izolácia na zníženie energetických strát. Stavebné výskumy dokazujú, že u bežných izolačných materiálov sa súčiniteľ tepelného odporu postupom času výrazne znižuje, zatiaľ čo pri Icynene® ostáva rovnaký. Súčiniteľ tepelného odporu meria izolačné schopnosti, ale nerieši ďalší spôsob úniku tepla – nežiaduci prienik vzduchu, ktorý spôsobuje až 40% energetických strát domov. Icynene® bráni nežiaducemu prieniku vzduchu vďaka svojej schopnosti vytvoriť úplne kompaktnú, vzduchotesnú a nenasiakavú tepelnoizolačnú vrstvu bez akýchkoľvek netesností.
Použitie mäkkej penovej izolácie Icynene® ako vzduchotesného materiálu je jedným z najlepších spôsobov, ako zlepšiť energetickú účinnosť a tepelný komfort stavieb. Icynene® vytvára účinnú tepelnú izoláciu a vzduchovú bariéru, minimalizuje tak únik vzduchu v konštrukcii budovy, a tým umožňuje zvolenie správnej veľkosti vzduchotechnického zariadenia. To šetrí počiatočné náklady na vybavenie aj nasledujúce náklady na energie a údržbu. So striekanou tepelnou izoláciou Chytrá izolácia® môžete ušetriť až 70% nákladov na vykurovanie a chladenie oproti bežným izolačným materiálom.
Ak vezmeme do úvahy všetky ďalšie náklady spojené s vytvorením vzduchotesnej tepelnej obálky, je zrejmé, prečo je Chytrá izolácia® preferovanou izoláciou, ktorá garantuje vyššiu energetickú účinnosť zateplenia.
Ako ovplyvňuje tepelnoizolačné vlastnosti materiálov prievzdušnosť, vzdušná vlhkosť a necelistvosť, je uvedené v tabuľke porovnania tepelnoizolačných vlastností. Celý posudok je k nahliadnutiu na stránke Technické parametre.
![]() |
U bežných izolačných materiálov sa časom ich izolačná schopnosť znižuje a dochádza tak k výrazným únikom tepla. |